مدیران آموزشی Educational Administrators


+ تدابیر بدون مرز

 

این روزها خبر های ضدو نقیض فراروانی در مورد نحوه اجرای کنکور دوره دکتری در منابع مختلف اطلاع رسانی می شود. خبری که هم اکنون ذهن بسیاری از جمعیت دانشجویی را به خود مشغول کرده و بیشتر رنگ و بوی شایعه دارد حذف کامل آزمون زبان از آزمون دکتری است. که جای کمی تامل دارد.
من با شنیدن این خبر پیگیر شدم و دست بکار سرچ وب سایت های مرتبط با این موضوع اما چیزی که دستگیرم شد گویای مطالب دیگری بود:
محمد حسین سرورالدین رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به جزئیات بیشتری از آزمون دکتری سراسری گفت: این طرح هنوز از سوی معاونت آموزشی وزارت علوم به ما ابلاغ نشده است اما متقاضیان آزمون دکتری امسال باید به احتمال 99 درصد برای آزمون متمرکز دکتری خود را آماده کنند.
وی در گفتگو با مهر با اشاره به این تغییرات یادآور شد: تغییر در نحوه پذیرش دوره دکتری در صورت تصویب به صورت دو مرحله ای خواهد بود. به طوری که آزمون عمومی به صورت سراسری برگزار می شود. این آزمون اولیه عمومی، امتحان زبان نیست؛ اما احتمال دارد با آزمون زبان یکی باشد و یا اینکه به صورت جداگانه برگزار شود. پس از آن داوطلبان چند برابر ظرفیت به دانشگاهها معرفی و با بررسی دانشگاه ها که بقیه نمره از طریق مصاحبه حضوری هر دانشگاه به داوطلب داده می شود، انتخاب می شوند.
حسین نادری منش معاون آموزشی وزیر علوم نیز پیش از این درباره برگزاری آزمون دکتری به صورت سراسری گفته بود: امیدواریم بتوانیم طرح آزمایشی کنکور دکتری سراسری را در بهمن ماه امسال با مشارکت تعداد محدودی از دانشگاهها که ظرفیت پذیرش دانشجوی دکتری دارند اجرا کنیم تا پس از ارزیابی و برطرف کردن مشکلات در سال بعد به طور کار کامل اجرایی شود.

 پس، یادمان نرود: العاقل فلاشاره. اما تستی و یا تشریحی؟ کلا شما چه نظری دارید؟

نویسنده : مدیر ; ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ ; پنجشنبه ٢۱ امرداد ۱۳۸٩
comment نظرات () لینک